Avni Baba

      Tanıyanların “Avni Baba” dedikleri, Avni Yüksel Ballıbaba, İstanbul doğumlu. Deniz Harp Okulu’nu bitirdi. Amerikada Elektroteknik eğitimi gördü. Deniz, Kara, Hava Kuvvetlerinde görev yaptı. Mecburi hizmetini tamamladı ve ayrıldı.
Almanya, İngiltere’de “Matbaacılık” eğitiminden sonra uzun yıllar bir Alman Firmasında ve Matbaacılık sektöründe yöneticiliklerde bulundu. Emekli oldu, Ayvalık’a yerleşti.

Kendini ve yazılarının nedenini şöyle anlatıyor…
Tekrarı olmayan hayatı, öz bilinciyle başarabildiği kadar insana ve insanlığa yararlı olarak tamamlayabilmeğe gayret eden, ayrıca her insanın kendisinden sonraki nesillere yaşayarak kazanılan birikimlerini, tecrübelerini ve anılarını yazmasının insanlık borcu olduğunu düşünen bir insan adayı…

CANLAR,
 
   Sohbetlerimde yeri geldikçe düşüncelerimi, yaşamım da etkisi olan anılarımı anlatıyorum. Dostlarımda bunları yazmalısın diyorlar. Bir ömür kazanılan bilgi, tecrübeler ve düşünceleri bizden sonra gelen nesillere aktarılamaması büyük bir eksiklik. Bu nedenle görev bilerek yazıyor, her insanın da yazmasını diliyorum.
   Düşüncelerimi paylaşırken lüzumlu olabilecekleri seçmeye, yazılarımla sizleri sıkmadan, usandırmadan yararlı olabilmeye çalışıyorum. Bir konu, bir insana gerektiğinde bir mesaj iletebilirse benim için yeterlidir.
   Önceleri yazılarımın bazıları çeşitli sitelerde yayınlandı.
Bundan böyle; Tüm yazılarımı “DÜŞÜNCELER + ANILAR + ŞİİRSEL ÖZDEĞİŞLERİM ve  MURAD’IN YADİĞARI başlıkları altında kendi sitemde yayınlayabileceğim.

   Siyasi ve dini konular dışında her tür düşünce ve duygularınızı, yorumlarınızı yazabilirsiniz. Okumayı, yazmayı, paylaşmayı seven sizlerin düşüncelerinizi ve katkılarınızı bekliyorum.
   İnsanın kendisinden sonraki nesillere yaşayarak kazanılan birikimlerini, tecrübelerini ve anılarını paylaşmasının insanlık borcu olduğunu düşünüyor, yalnız hizmet anlayışıyla başlayan ve benim olduğu kadar sizlerin de olan sitemizin yararlı olmasını diliyorum.
Sevgilerimle
Avni Baba

Not: Oğlum E. Murad Ballıbaba’nın “BİR KİTAP YAZMAK “ adıyla başlayıp bitiremediği, ebediyete intikalinden sonra bulabildiğim yazılarını da ilave ediyorum.
FacebookTwitterGoogle+Paylaş